در مطب دکتر زنان!

در مطب دکتر زنان اکثر خانم ها باردارند

با هم حرف می زنند،از بچه شان،از جنسیتش،از حالات و تغییرات و دردها و ویارهایشان.

بعضی ها که بچه اولشان است کم تر حرف می زنند ،بیشتر گوش می دهند و می خواهند با بلعیدن تجربیات دیگران، دردهای این تجربه ی جدید را تاب بیاورند.

خانم بیست و هفت،هشت ساله ی بارداری روبه رویم نشسته بود و موقع حرف زدن نفس نفس می زد.

شکمش زیاد بالا نیامده بود ولی می گفت که هفت ماهه است!

از بی خوابی های شبانه اش می گوید و اینکه دکتر پیشنهاد داده زایمان طبیعی داشته باشد!

صدایش خسته است، حرف زدن برایش دشوار است، عرق می کند،گاهی درد توی شکمش می پیچد و  تکانی به خود می دهد.

ولی یکریز حرف می زند!!!

از خانواده مادری اش که در سوئد زندگی می کنند،از شلوغی تهران، از اینکه در اردبیل مردها لوازم خانه خود را می فروشند تا برای زن هایشان زیور آلات بخرند!!!!!!!

از آبیاری گل های آپارتمانی! و حتی از کارواش سر کوچه شان!

مجال حرف زدن به کسی نمی دهد، تجسم پسر کوچکش وقتی کنارش نشسته «جنسیت بچه را خودش گفت» و ملتمسانه از او تقاضای مجالی برای حرف زدن می کند مرا به خنده وا می دارد! یاد خانمی می افتم که توی تاکسی دهن پسرش را گرفت تا داد کشیدن را بس کند!

فکر می کنم : مادر شدن آنقدر ها هم سخت نیست!!

 

می نو

/ 25 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیه

سلام مگه خبریه؟؟؟؟ آره؟؟؟؟ منم انگاری مادر بشم اما دلم نمیخواد یعنی اصلا دلم نخواسته که بخواد!!!! میدونی من که نمیدونم دلم چی باید بخواد چی نباید بخواد ! ولی کلا وقتی بهش فکر میکنم احساس میکنم الان وقتش نبوده که خدا واسه من بچه بخواد نمیدونم چی کار کنم!! کاش یکی از طرف خدا میومدو بهم میگفت کار درست که به نفعمه چیه؟؟؟؟؟؟

امیر سهیلی

فکر کنم بیش از حد باید سخت باشه..... نمیدونم.... وقتی بعضی مادرها رو میبینم فکر میکنم خیلی هم سخت نیستا.....

زمهریر

سلام مي نو عزيز سال هاي اول تمام ثانيه هاي روز را مادر بودم حالا كه هفت سال گذشته شايد هفت دقيقه در روز .........

منوخودم

این روزها همه مادر میشوند.. شما چطور؟

منوخودم

ولی مادر شدن سخته...مادری کردنم سخت تر... ولی تو مادر فوق العاده ای میشی احتمالن...

امیر

به تازگی عرب ها یک نظر سنجی برای تغییر نام خلیج فارس با نام مجعول خلیج ع ر ب ی و پیشنهاد آن به گوگل راه اندازی کرده اند. به لینک زیر بروید ودر این رای گیری شرکت کنید و به خلیج فارس رای دهید http://www.persianorarabiangulf.com خواهشا اطلاع رسانی کنید. ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیدست کار که فر کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردون تفو

غزل خونه

شنیدم زنهایی که باردارن یه امیدواری خاصی توشون هست که به حرف زدن و جهت دادن به زندگی بقیه برای زیباتر کردن زندگی میپردازن. شاید دلیلش واقعا این بوده... من که اصلا فکر نمیکنم مادر شدن کار آسونی باشه...

مهدی

روزی لقمان به پسرش گفت: امروز به تو 3 پند می دهم که کامروا شوی. اول اینکه سعی کن در زندگی بهترین غذای جهان را بخوری! دوم اینکه در بهترین بستر و رختخواب جهان بخوابی! سوم اینکه در بهترین کاخها و خانه های جهان زندگی کنی!!! پسر گفت:ای پدر ما یک خانواده بسیار فقیر هستیم چطور من می توانم این کارها را انجام دهم؟!! لقمان جواب داد: اگر کمی دیرتر و کمتر غذا بخوری هر غذایی که میخوری طعم بهترین غذای جهان را می دهد. اگر بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی در هر جا که خوابیده ای احساس می کنی بهترین خوابگاه جهان است. و اگر با مردم دوستی کنی ، در قلب آنها جای می گیری و آنوفت بهترین خانه های جهان مال توست!